Designové trendy hotelů a restaurací pro rok 2024

Ať už provozujete restauraci nebo ubytovací zařízení, je důležité myslet na spokojenost vašich hostů. Mnoho provozovatelů se drží trendů z dob minulých a tím se zbytečně připravuje o přízeň hostů, kteří mohou podruhé zvolit podnik, který bude vyhovovat současným trendům. Prostředí je třeba neustále inovovat a pokud nevíte, jaké trendy jsou pro letošní rok nejvíce v módě, postupně si je představíme. Hotely i restaurace mají často svůj typický styl, ať už se vztahuje ke konkrétnímu období nebo architektonickému stylu. Ne všechny změny jsou proto možné, ale přesto se může najít mnoho prvků, které můžete doplnit nebo upravit. Níže si uvedeme některé z nejlepších designových trendů pro restaurace a hotely v roce 2024.

Udržitelnost

Odvětví pohostinství se stále více zaměřuje na udržitelné postupy, jako je používání ekologických materiálů, snižování odpadu a úsporu energie. Očekává se, že tento trend bude pokračovat i v roce 2024.

Digitalizace

S nárůstem digitalizace předefinují hotely a restaurace svou nabídku, aby uspokojily tento nový posun v pohostinství. Samozřejmostí by měla být nabídka online, možnost online rezervací a také možnost bezkontaktních plateb. Bezkontaktní platby nabízejte společně s hotovostí, abyste vyhověly všem zákazníkům.

Informační a chytré tabule

Interaktivní tabule jsou výrazným prvkem v restauracích i hotelech. Hosté si jejich prostřednictvím mohou prohlížet nabídku jídel, sledovat alergeny, ale také přes ně realizovat objednávku. V hotelech mohou nabízet náhled do různých typů pokojů, ale také poradit, kam se podívat v okolí na výlet.

Biofilní design

Biofilní design je trend, který začleňuje přírodní prvky do zastavěného prostředí, aby vytvořil více uklidňující a relaxační atmosféru. Očekává se, že tento trend získá na popularitě v roce 2024, kdy hotely a restaurace do svých návrhů začlení více zeleně, přirozeného světla a vodních prvků. Je příjemné koukat se do zeleně a v hotelech ani restauracích není zeleně nikdy dost. Pokud nemáte příliš mnoho místa na umístění květináčů s objemnými rostlinami, vsaďte třeba na zelené stěny, závěsné květináče nebo třeba i výhledy na venkovní zeleň. Čím více jsou podniky v centru měst, tím větší je požadavek na zelené prvky.

Minimalismus

Minimalismus je trend, který si v posledních letech získává na popularitě. Tento trend se vyznačuje čistými liniemi, jednoduchými tvary a zaměřením na funkčnost. Od hotelů a restaurací se očekává, že do svých prostor začlení minimalistický design, aby navodily pocit klidu a pohody.

Dostupné zásuvky a připojení

Mít přístupnou Wi-Fi je dnes nezbytností a mnoho hostů k vám může zavítat už jen proto, aby se mohli připojit. Jelikož dnes svá chytrá zařízení málokdo pustí z ruky, skvělou strategií je mít v prostorech snadno přístupné zásuvky pro nabíjení elektroniky. Hosté to cení a možná u vás zůstanou déle jen proto, aby se jim jejich zařízení stihlo dobýt. Možná to bude znamenat větší investici do elektroinstalace, ale vrátí se vám v podobě vracejících se hostů, kteří mají vybitou baterii. Jelikož roste počet elektromobilů je skvělou strategickou výhodou také umístit k restauraci nebo hotelu nabíjecí stanici pro elektromobily.