/, Interiérový design/Jak správně kombinovat barvy v interiéru, aby byl váš domov krásný?

Jak správně kombinovat barvy v interiéru, aby byl váš domov krásný?

Když dáváte svému bydlení ráz, právě barva je jedním z nejdůležitějších prvků, kterou je třeba vzít v úvahu. Interiérové barvy utváří náladu, která tu bude panovat a činí z daných místností odpočinkový a také příjemný prostor. Co se týče designu, je potřeba zvolit takový, jenž vám bude vyhovovat. Přece jen jste to vy, kteří se s tím musí určitým způsobem ztotožňovat.

Jak vytvořit harmonickou barevnou kombinaci

Jak vytvořit harmonickou barevnou kombinaci?

Začněte tím, že se rozhodnete pro charakter svého pokoje. Obecně platí, že pro velké kusy nábytku, jako je např. pohovka, je jednoznačně lepší zvolit neutrální barvu. Dražší nábytek je totiž obtížnější vyměnit. I z toho důvodu je vhodné zvolit živější a méně obvyklé barvy v případě akcentů. Ať se jedná o polštáře nebo závěsy, jsou to prvky, které lze snadno nahradit.

Varianta číslo 1 – vyberte si jednu dominující barvu

Je na vás, zda budete chtít zachovat monochromatičnost nebo naopak využití více barev. Monochromatické barvy jsou tou nejjednodušší volbou, jak sladit interiér vaší domácnosti. Vyberte si jednu barvu, třeba růžovou a k té jen dolaďte tóny, jenž podtrhnou její dokonalou krásu. Jedná se o světle, středně i tmavě růžovou. Z univerzálních tónů pak třeba i světle šedá, krémová nebo bílá. Když máte tmavě modré závěsy, vymalujte světle šedou a přidejte ve stejném odstínu závěsů také pohovku.

Varianta číslo 2 – neutrální barvy

Jak rychleji sjednotit barvy do interiéru

Jak rychleji sjednotit barvy do interiéru?

Stačí jen kombinovat klasiku, která neomrzí – tedy černou, bílou, šedou a krémovou. Dobře vypadá také bílá s jemnými podtóny slonovinové, žluté, hnědé, atp.

Nejprve se soustřeďte na velké plochy, poté až na menší. Takže jako první velké kusy nábytku a koberec.

Varianta číslo 3 – barevné schéma

Harmonii kolem sebe nastolíte, když si zvolíte barvy, které k sobě ladí.

Základní barvy jsou např. červená, žlutá a modrá. Sekundární barvy jsou dvě smíchané dohromady. Jemnější variace zase vnáší třeba červeno-oranžová nebo modro-zelená.

Kombinace barev v interiéru je téměř neomezená.

Kombinace barev v interiéru

Varianta číslo 4 – doplňkové barvy

Interiérový dizajn - doplňkové barvy

Pro odvážnější interiér volte doplňkové barvy. Tyto barvy jsou na barevném kole naproti sobě, jako je modrá a oranžová.

Použijte je k vytvoření zářivých a vysoce kontrastních prvků. Hra s barvami je zábavná. Váš pokoj s nimi bude vypadat moderně a šmrncovně.

Mohlo by Vás také zajímat

2022-04-04T11:34:40+00:00Bře 10, 2022|Interiérové studio, Interiérový design|