/, Nábytek ze dřeva, Skandinávský styl, Venkovský styl/Máte rádi skandinávský a venkovský styl bydlení? Vsaďte na dřevo

Máte rádi skandinávský a venkovský styl bydlení? Vsaďte na dřevo

Každý z nás touží po tom, aby byl jeho dům nebo byt útulný a poskytoval pohodlí. Pokud nepatříte mezi ty, kdo milují módní trendy a hledáte spíše nadčasové styly, pak vsaďte na venkovský či skandinávský styl.

Venkovský styl

Venkovský styl bydlení upřednostňuje tradice a nadčasový vzhled. Jeho prioritou jsou kvalitní materiály, s dlouhou životností a pečlivé zpracování každého jednotlivého kousku. Velmi úzce se propojuje s přírodou a to nejen materiály, ale také vzory a způsoby provedení jednotlivých kousků. Prim hraje dřevěný nábytek, pro dekorace se velmi využívají také přírodní materiály. U tkanin se velmi často setkáte s bavlnou nebo lnem. Co se barev týká, tak převládají světlejší, pastelové tóny, ze vzorů pak přírodní motivy nebo proužky. Je to styl spíše tradičnějšího rázu. Pokud dáváte přednost modernějšímu způsobu, pak se zaměřte na styl skandinávský.

Skandinávský styl

Skandinávský styl bydlení se zaměřuje na ležérnost, pohodlí, praktičnost a útulnost. Prim hrají minimalismus a čisté linie. Vše je upraveno v dokonalé rovnováze a navozuje příjemnou atmosféru. Každý kousek nábytku má svoji funkci, nic není zbytečné. Pro jeho výrobu se také využívá především dřevo. Mezi další typické prvky skandinávského stylu bydlení patří světlý a vzdušný prostor, světlé barvy, především různé odstíny bílé a šedé, přírodní materiály a velké množství textilních doplňků. Nesmí chybět polštáře a polštářky, přehozy, deky a plédy.

Proč právě nábytek ze dřeva?

Nábytek ze dřeva je nadčasový, nabízí dlouhou životnost, je zdravotně nezávadný, do interiéru vnáší příjemnou atmosféru, není potřeba o něj mnoho pečovat a nenapodobitelná je i příjemní vůně, kterou dřevo jako přírodní materiál vydává. Rádi byste si zařídili svůj interiér ve venkovském či skandinávském stylu, ale nejste si úplně jisti, jak na to? Pak se obraťte na interiérové studio COMPO INTERIÉRY.

Mohlo by Vás také zajímat