//Chcete mít výjimečnou domácnost? Přečtěte si o Smart home

Chcete mít výjimečnou domácnost? Přečtěte si o Smart home

Automatičnost dnešní doby nezná mezí. Chcete i vy vlastnit chytrou domácnost, která bude spoustu věcí vykonávat za vás? Podlehněte kouzlu monitorování a správě zařízení včetně osvětlení, topení a dalších vychytávek. To vše vám zajistí, kdo jiný, než interiérový designér.

O čem tedy je koncept chytré domácnosti?

Tato zdánlivě jednoduchá otázka má mnoho různých odpovědí v závislosti na tom, koho se zeptáte. Stručně řečeno, „inteligentní dům“ je rezidence vybavená řadou zařízení, jenž automatizují úkoly, které běžně zvládají lidé.

Některé jsou zabudovány do samotné struktury a jiné zase přidány později. Majitelé domů je provozují pomocí aplikací, hlasových příkazů, automatizace nebo umělé inteligence.

U některých majitelů domů může být proměna domu na inteligentní dům stejně jednoduchá jako nákup jiného vybavení.

Co vám taková domácnost přinese?

Jen benefity, které poskytnou novým vlastníkům další zajímavé možnosti. Jediné, co pro to musíte učinit, je naučit se ovládat chytrá zařízení. To je velmi často řízeno díky smartphonu. Jednotlivé systémy lze mezi sebou všemožně propojovat. Tím pádem se automatizují veškeré akce, které byste doma museli vykonávat např. ručně.

Mezi další výhody smart home patří:

  • ušetření energie
  • větší bezpečnost
  • zábavnější a rychlejší zvládání domácích úkolů

Jakého zařízení se smart home týká?

  • chytré televize, osvětlení, termostatů, zámků a otevírání – např. garáží, bezpečnostních kamer, kávovarů, lednic, vařičů a toustovačů

Jak tyto domy fungují?

Inteligentní domy, které zahrnují nejrůznější implementace domácnosti využívají tedy chytré technologie. Stále oblíbenější se stává chytrá domácnost se systémy jako Bluetooth a Wi-Fi. Co z toho všeho vyplývá? Zjednodušení života, které jistě oceníte. Pohodlí je pro většinu z nás fenoménem moderní doby.

Mohlo by Vás také zajímat

2021-11-10T13:00:15+00:00Zář 21, 2021|Smart Home|