Interiérový designér a jeho práce

Interiérový designer, slovní spojení, které je řadě lidí známé. Každý určitě prohlíží své bydlení a snaží se vymyslet, jak jej vylepšit. Místo aby se poradili a využili služeb odborníka, raději si peněžní prostředky nechají na neustálé dokupování a obměňování nábytku a jiných maličkostí.

Neříkám, že práce interiérového designéra je zadarmo, ale v mnoha případech se hodí mít takového člověka po svém boku. Designér vidí prostor interiéru z jiného úhlu. Umí si představit nedostatky i přednosti místností, které využije tak, aby celkový výsledek odpovídal vaším představám.

Kreativní interiérový designer

Jaká je náplň práce designéra?

Než může designer vůbec začít s prací, je nutné, aby se sešel s klientem. Vyslechne si vaši představy a sny, seznámí se s prostorem – jaký na má z něj první dojem. Zjistí životní styl klienta, co má rád, co dělá, jak případně relaxuje, jakými koníčky se zabývá a pár informací o členech rodiny.

Ovšem nesmí chybět ani nákres prostoru, od kterého se bude vše odvíjet. Schůzka je nesmírně důležitá i pro klienta, který se může přesvědčit o kvalifikaci designéra. Klient jej může seznámit i s rozpočtem, který si může dovolit.

Interierovy_designer

Designér vypracuje vizualizaci prostorů v podobě různých náčrtů nebo 3D vizualizace. Na základě toho se klient může rozmyslet a navrhnout případné změny. Je běžné, aby designér byl s klientem do začátku projektu až po konec. Chodí s ním od obchodu k obchodu a vybírají vhodný nábytek, dekorace a textilii. Snaží se, aby byl potenciál příbytku, a je jedno, jestli estetický či praktický, využit na maximum.

Pokud je potřeba či jen malé stavební úpravy jako je přestavba bytu, kanceláře či domu, designér může dodat i potřebné podklady pro stavební firmu.

Shrňme si to!

Na první schůzce odborník zjistí, co klient chce, co potřebuje a celý projekt získá určitý rámec. Na bedrech designéra pak je, aby na další termín připravil nějaké podklady (smlouvu o dílo, cenové relace) a poté zahájí práci.

Mohlo by Vás také zajímat