Několik důvodů, proč využít služeb interiérového designéra
Interiérový design se v posledních letech těší velké oblibě. Jaké jsou ale primární důvody, které vedou laiky k najmutí interiérového designéra?
Funkce interiérového designéra je vcelku jasná, řada lidí však o tomto povolání může mít do určité míry zkreslenou představu. V České republice sice zájem o designové interiéry stoupá, rozhodně se však nemůžeme srovnávat se západními zeměmi, kde se jedná už o jakýsi standart. U nás se ale s designem setkáme spíše častěji ve spojitosti s návrhy kanceláří, kde se investoři nebojí utratit nemalé finance za reprezentativní vzhled budovy.
Design je honosný pojem, jedná se však jen o jakési pozlátko. Práce designéra nebo architekta je vždy do jisté míry vedena rukou investora. Designér je pro klienta partnerem, který by mu měl pomoci usnadnit cestu za vlastním bydlením podle jeho představ. S pomocí návrhu interiérů by měli najít společný směr za funkčním a estetickým interiérem. Pojďme se teď ale společně podívat na nejčastější důvody, které vedou investora k najmutí designéra.
Úspora času
Zařizování interiéru si žádá rozsáhlé přípravy a plánování. Neobejde se bez vymýšlení, hledání inspirace a obíhání nejrůznějších obchodů s nábytkem a dekorace. Zkrátka hodiny a hodiny času, které je možné ušetřit v případě, že se svěřme do rukou interiérového designéra.
Výsledek dle přání a představ investora
I ta sebelepší vize nemusí při realizaci dosahovat patřičných kvalit. To se ovšem s designérem stává jen málokdy. Klient touží vtisknout svému domovu ráz, který si vysnil. Nejlépe na klíč a bez zbytečného zařizování a starostí.
Nedostatek znalostí a zkušeností
Klient se obrací na designéra v případě, kdy nedokáže prostorově vyřešit daný interiér. To platí hlavně za situace, kdy se jedná o atypický prostor, kam je sériově vyráběný nábytek jen těžko umístitelný.
Nerozhodnost klienta
Na internetu dnes najdeme nespočet návrhů interiérů. Inspirace tak můžeme najít doslova na každém rohu. Jak ale vše zkombinovat do jednoho návrhu?